Zbiór ćwiczeń. Autodesk Inventor 2014. Tom I. Kurs podstawowy. Informacje o książce - Wydawnictwo ExpertBooks

Przejdź do treści

Zbiór ćwiczeń. Autodesk Inventor 2014. Tom I. Kurs podstawowy. Informacje o książce

Książki papierowe > Autodesk Inventor Professional > Zbiór ćwiczeń Autodesk Inventor 2014


Tytuł: Zbiór ćwiczeń. Autodesk Inventor 2014. Tom I. Kurs podstawowy

Autor: Fabian Stasiak
Data publikacji: 28.02.2014
ISBN:
978-83-939196-0-4
Format: 19,5 x 27 cm
Liczba stron:
654
Miękka oprawa.
Druk czarno-biały

Druk tylko na żądanie. Skontaktuj się z nami...Zbiór ćwiczeń. Autodesk Inventor 2014. Tom I. Kurs podstawowy to obszerny podręcznik przeznaczony dla osób zaczynających swoją przygodę z programem Autodesk Inventor. Materiał zawarty w tym podręczniku został tak przygotowany, aby ułatwić początkującym użytkownikom osiągnięcie biegłości w projektowaniu części, zespołów, tworzeniu dokumentacji rysunkowej i administrowaniu plikami programu.

Jeżeli:

Jeżeli:
właśnie zainstalowałeś program i nie wiesz jak ruszyć,
chcesz biegle modelować części i zespoły w Inventorze
chcesz sprawnie tworzyć dokumentację rysunkową projektu
chcesz administrować plikami tworzonymi przez program
chcesz dopasować program do własnych potrzeb
znalazłeś właściwą książkę!
Ten podręcznik będzie doskonałym przewodnikiem po oprogramowaniu Autodesk® Inventor® 2014. Po przestudiowaniu książki użytkownik programu będzie rozumiał sposób pracy i klimat programu Inventor oraz będzie na tyle sprawnie posługiwał się programem, żeby śmiało podejmować coraz trudniejsze zadania projektowe.


Zbiór ćwiczeń. Autodesk Inventor 2014. Tom I.  Kurs podstawowy, to:

  • ponad 160 ćwiczeń do samodzielnego wykonania,
  • krótkie omówienia tematów poparte ćwiczeniami,
  • interesujące przykłady praktyczne,
  • sztuczki i chwyty, przydatne w codziennej pracy,
  • warsztat samodzielnego szkicowania, modelowania części i montażu zespołów.
Książka Zbiór ćwiczeń.Autodesk Inventor 2014. Tom I. Kurs podstawowy uczy programu Autodesk Inventor 2014, prezentując w formie ćwiczeń do samodzielnego wykonania funkcje i narzędzia programu dotyczące modelowania części, montażu zespołów, tworzenia dokumentacji rysunkowej, administrowania plikami i konfiguracji programu.

Każdy temat zawiera krótkie wprowadzenie opisujące kluczowe elementy. Bardziej dokładnie dane zagadnienie przedstawione jest w ćwiczeniach, które następują po wprowadzeniu do tematu. Zawarte w podręczniku przykłady są opracowane na podstawie rzeczywistych obiektów mechanicznych lecz do celów tej publikacji zostały maksymalnie uproszczone i odpowiednio zmodyfikowane, aby zilustrować konkretne funkcje programu.
Główne tematy:
Definiowanie projektów, modelowanie bryłowe i powierzchniowe części, projektowanie zespołów, tworzenie rysunków wykonawczych i złożeniowych, administracja plikam, konfiguracja programu i inne.

Podręcznik powstał na bazie polskiej wersji językowej programu Autodesk Inventor 2014. Niniejsza książka będzie dobrym przewodnikiem w początkowym okresie pracy z programem i ułatwia prawidłowe osadzenie programu w realiach konkretnego biura konstrukcyjnego.


Poniżej przedstawione są wybrane ilustracje z przykładów wykorzystywanych w ćwiczeniach.


Opinie czytelników o książce "Zbiór ćwiczeń. Autodesk Inventor 2014. Tom I. Kurs podstawowy"


Szanowny Czytelniku!
Zależy nam na ulepszaniu naszych publikacji. Jeżeli zapoznałeś się już z książką Zbiór ćwiczeń. Autodesk Inventor 2014. Tom I. Kurs podstawowy i masz swoje uwagi oraz spostrzeżenia, którymi chciałbyś się podzielić z innymi, to przeslij je na adres email:
Jeżeli wyrazisz zgodę na opublikowanie swojej opinii to zostanie ona umieszczona na tej stronie.

Opinie przesłane przez czytelników:
Książka dla podstawowych użytkowników jest wystarczająca lecz dla Bardzo  Zaawansowanych powinno być więcej przykładów praktycznego zastosowania pewnych  ćwiczeń.
Książka bardzo przydaje się w pracy zarówno na początku użytkowania  programu jak i po jakimś czasie.
Wszelkie zagadnienia są wyjaśnione w sposób  zrozumiały i pomagający zrozumieć operacje jakie są opisane
Oprócz większej  ilości przykładów praktycznego zastosowania pewnych ćwiczeń to jest wszystko co  powinna taka książka zawierać.

Generalnie obie książki zarówno kurs  podstawowy jak i zaawansowany zrobiły na mnie bardzo dobre wrażenie i ich sposób  przedstawiania ćwiczeń jest wystarczający.

Witold Kaczor


Autodesk Inventor Kurs podstawowy

O Autorze i jego książkach dowiedziałam się na mojej uczelni,  jak to określił prowadzący zajęcia: pan Stasiak jest to jedyny Autor, którego  książki są godne uwagi i warto je kupić. Postanowiłam więc, że nabędę jedną z  nich; wybór padł na Autodesk Inventor Kurs podstawowy. Po znalezieniu strony  internetowej wydawnictwa spotkała mnie miła niespodzianka, okazało się bowiem,  że dla studentów przewidziano specjalny rabat.
Książka napisana jest w sposób umożliwiający wykonanie  poszczególnych ćwiczeń "krok po kroku". Pozwala to na samodzielne zapoznanie się  z funkcjonowaniem programu i jego poszczególnych poleceń nawet przez osoby,  które wcześniej nie  miały styczności z Inventorem. Książka ta stanowi również  cenne źródło przydatnych informacji dla osób posiadających już pewną wiedzę w  tym zakresie. Przejrzysty układ książki i liczne ilustracje ułatwia szybkie  wyszukiwanie interesującego fragmentu. Jeśli ktoś szuka "jakiejś" książki do  Inventora to ta pozycja spełni oczekiwania a nawet je przewyższy - polecam  :)

Z poważaniem
Katarzyna Janik


Zakupione książki:
Zbiór ćwiczeń. Autodesk Inventor 2014. Tom I. Kurs  podstawowy
Zbiór ćwiczeń. Autodesk Inventor 2014. Tom II. Kurs  zaawansowany

Książki zawierają bardzo dużą ilość dobrze dobranych i  praktycznych przykładów wykorzystania oprogramowania Autodesk Inventor. Autor w  sposób przystępny wyjaśnia tajniki wykorzystywanych narzędzi do budowy realnych  projektów. Po zapoznaniu się z treścią można zrealizować praktycznie każdy  projekt, a ograniczeniem jest jedynie własna wyobraźnia.

Książka  była polecona podczas kursu Inventora, jako napisana przez wieloletniego  praktyka, który na uczy obsługi programu na przykładach praktycznych, a nie  wyssanych z palca, czy tworzonych na siłę. Myślę, że zarówno treść, jak i  ćwiczenia są bardzo pomocne w nauce, czy w pracy. Materiał jest zrozumiały, jest  bardzo dużo przykładów użycia poszczególnych narzędzi przy realizacji  projektów.

Jeżeli miałbym jakieś życzenia, co do przyszłych  publikacji Autora to więcej złożonych projektów "od szkicu, poprzez analizy MES,  do wręcz wytworzenia", uważam, że na takich materiałach najlepiej się  uczyć.

Z poważaniem,
Wojciech Ślęzak  

 

Jestem użytkownikiem AutoCada od wersji R13 i Inventora od wesji 2007.
 
Nauka AutoCada nie była trudna bo kursów i książek jest sporo na rynku, niestety nie można tego powiedzieć o Inventorze. Podręczników nie jest za wiele, a i kursy nie odkryją przed chcącym się nauczyć wszystkich tajemnic. W krytycznym momencie natrafiłem przypadkowo na pierwszą pozycję wydawnictwa ExpertBook tj. Zbiór ćwiczeń Autodesk Inventor 11 oraz Autodesk Inventor Start!. Tak zaczęła się moja prawdziwa przygoda z Inventorem, a program okazał się do nauczenia.
 
Potem przyszła kolej na kolejne podręczniki jak Zbiór ćwiczeń Autodesk Inventor 2012 i nauka projektowania w AutoCad Mechanical, który okazał się fajnym rozszerzeniem Autocada i dobrym partnerem z Inventorem.
 
Posiadam także książki innych wydawnictw ale pozycje pana Fabiana Stasiaka okazały się dużo lepsze. Dzięki zestawom ćwiczeń można szybko opanować techniki pracy z programem krok po kroku od tematów prostych do skomplikowanych. Polecam książki wszystkim chcącym nauczyć się obsługi programów Autodesk Inventor i AutoCAD Mechanical.
 
 
Pozdrawiam,
 
Grzegorz Żymła
Zobacz wątek na forum CAD.PL:

oraz
Wróć do spisu treści