Zbiór ćwiczeń Autodesk Inventor 11. Informacje podstawowe - Wydawnictwo ExpertBooks

Przejdź do treści

Zbiór ćwiczeń Autodesk Inventor 11. Informacje podstawowe

Książki papierowe > Autodesk Inventor Professional


Tytuł: Zbiór ćwiczeń. Autodesk Inventor 11
Autor: Fabian Stasiak
Data publikacji: 17.11.2006
ISBN: 978-83-924558-0-6; 83-924558-0-0
Format: 19,5 x 27 cm
Liczba stron: 810
Miękka oprawa. Druk czarno-biały.

Nakład wyczerpany. Brak możliwości druku


Wychodząc z założenia, że samodzielne wykonanie zadania jest najlepszą metodą poznania tak złożonego narzędzia jakim jest Autodesk Inventor 11, autor skoncentrował się na stworzeniu podręcznika, który jest zbiorem ćwiczeń i przykładów ilustrujących zastosowanie programu w praktyce. W sumie, podręcznik Zbiór ćwiczeń. Autodesk Inventor 11 zawiera 220 ćwiczeń, od bardzo prostych do zaawansowanych. Część teoretyczna każdego omawianego zagadnienia jest maksymalnie skrócona i zawiera tylko wprowadzenie do tematu. Resztę wiadomości czytelnik zdobędzie wykonując ćwiczenia znajdujące się po części teoretycznej.

Zbiór ćwiczeń. Autodesk Inventor 11 to:

  • Ponad 200 ćwiczeń.
  • Podręcznik do samodzielnego poznawania programu.
  • Krótkie omówienia tematów poparte ćwiczeniami.
  • Dokładny opis kroków w ćwiczeniach.
  • Interesujące przykłady praktyczne.
  • Sztuczki i chwyty.
Opinie czytelników o książce "Zbiór ćwiczeń. Autodesk Inventor 11"
Szanowny Czytelniku!
Zależy nam bardzo na ulepszaniu naszych publikacji. Jeżeli zapoznałeś się już z książką Zbiór ćwiczeń. Autodesk Inventor 11
i masz swoje uwagi oraz spostrzeżenia, którymi chciałbyś się podzielić z innymi, to przyśli swoją opinię o tej książce na adres:Twoja rzeczowa, podpisana opinia o książce zostanie zamieszczona na tej stronie.

Opinie nadesłane przez czytelników:

Witam
Wadą Inventora była od zawsze słaba dokumentacja. Program jest bardzo intuicyjny, przyjazny do stosowania, jednakże nie jest tak powszechnie stosowany jak AutoCAD. Trudno zatem oczekiwać, że ktoś napisze kompleksowy podręcznik jego stosowania, zwłaszcza przy takim tempie ukazywania się nowych wersji programu.
Ta książka prowadzi za rękę użytkownika przez cały program. Nawet starzy bywalcy znajdą dla siebie wiele pomocnych rozwiązań.
Ta pozycja powinna być stałą pomocą dla wszystkich, którzy chcą się nauczyć projektować w 3D, szczególnie studenci i uczniowie.
Kursy w Autodesku są drogie, materiały na nich skondensowane, (posiadam oba certyfikaty). A tutaj sięgam po tą pozycję jak po „poradnik mechanika”.
Wszystko dokładnie opisane, poukładane tematami, napisane oszczędnie, doskonale zobrazowane. Do stosowania w dowolnym terminie.
Gorąco polecam „Zbiór ćwiczeń. Autodesk Inventor 11” dla każdego. Naprawdę warto.
Tyle w największym skrócie.
Pozdrowienia
Stefan Buda

Witam.
Na wstępie musze się przyznać iż nie dałem rady przeczytać ksiązki tzw. "od deski do deski". Natomiast sięgam do niej często kiedy poszukuje rozwiązania dotyczącego jakiegoś problemu i sprawdzam czy podręcznik traktuje to rozwiązanie prościej niż do tej pory to ja wykonywałem. Uważam że podręcznik jest opracowany wystarczająco dobrze aby móc swobodnie zacząć pracować z programem i doskonalić metody pracy z nim. Tak więc w mojej ocenie podręcznik jest na 5+.

Pozdrawiam
Piotr Kochanik.

Jestem bardzo zadowolony z ksiązki. Sięgając po nią miałem już do czynienia z AutoCadem - pewnie dlatego łatwiej było mi przyswajać zawarte w niej wiadomości. Chyba nie ma na rynku obecnie lepszej i bardziej obszernej pozycji opisującej INVENTORA.
Mam natomiast uwagi co do sposobu wydania: tak obszerna ksiązka powina być w twardej oprawie i szyta a nie klejona. Inaczej zaraz się rozpadnie na kawałki.
Przemysław Kocot
Bardzo dobre, dokładne,łatwe do studiowania ćwiczenia, dające szanse na poznanie wielu szczegółów systemu jak też poznanie wielu sztuczek w samym projektowaniu 3D. Wreszcie na rynku jest "cegła" o systemie projektowania 3D, a nie zeszycik z podstawami ktore i tak wszyscy znają. Doskonała dla początkujacych, przydatna dla tych z doświadczeniem. Jedyna słabostka - pliki do ćwiczeń na dvd zapisane są w wersji 11 co uniemożliwia ich uzycie na starszych wersjach Inventora. Ale i tak 5 punktow.
Marek

Witam,
Dziękuję Autorowi za bardzo starannie przygotowaną książkę. O jej zaletach nie będę pisał, bo to chyba nie ma wielkiego sensu i niewiele wniesie do następnych opracowań. To może tylko parę słów, o drobnych mankamentach:
1. Wydaje mi się, że lepiej byłoby podzielić książkę na przynajmniej 3 tomy – znacznie wygodniej jest mi korzystać z lżejszych i ograniczonych w zawartości tematów podręczników.
2. Chciałbym też dowiedzieć się trochę więcej o stylach w Inventorze i o sposobach ich dostosowania do swoich potrzeb (dostaję sporo modeli i rysunków od konstruktorów z innych firm w formacie Autocada, lub Inventora).
3. Duży problem stanowi też dla mnie otwieranie i wykorzystywanie w Inventorze modeli wykonanych w Mechanical Desktop (najczęściej nie są one parametryczne).

Pozdrawiam
Waldemar Dyznarowski


Wróć do spisu treści