Zbiór ćwiczeń. Autodesk Inventor 2017. Kurs zaawansowany. Informacje o książce - Wydawnictwo ExpertBooks

Przejdź do treści

Zbiór ćwiczeń. Autodesk Inventor 2017. Kurs zaawansowany. Informacje o książce

Książki papierowe > Autodesk Inventor Professional > Zbiór ćwiczeń Autodesk Inventor 2017
Książki do nauki Inventora 2017, książka Inventor 2017, fabian stasiak

Tytuł: Zbiór ćwiczeń. Autodesk Inventor 2017.
         Kurs zaawansowany

Autor: Fabian Stasiak
Data publikacji: 10.02.2017
ISBN:
978-83-939196-9-7
Format: 19,5 x 27 cm
Liczba stron: 606

Miękka oprawa.
Druk czarno-biały

Druk tylko na żądanie. Skontaktuj się z nami...
Jeżeli chciałbyś:

 • nauczyć się zaawansowanych technik modelowania części,
 • poznać metody naprawy uszkodzonej geometrii, importowanej z innych systemów CAD,
 • opanować techniki pracy z dużymi zespołami,
 • wykorzystywać kreatory komponentów maszynowych,
 • profesjonalnie prezentować swoje projekty,
 • projektować części z blachy i konstrukcje spawane,
 • budować złożone konstrukcje z kształtowników,
 • zautomatyzować projektowanie swoich wyrobów,
 • wykorzystywać reguły iLogic w swoich projektach,
 • rozszerzać zawartość biblioteki Content Center,
 • wdrożyć zarządzanie dokumentacją z użyciem programu Autodesk Vault Basic

to znalazłeś właściwą książkę!

Podręcznik Zbiór ćwiczeń. Autodesk® Inventor® 2017. Kurs zaawansowany jest przeznaczony dla tych użytkowników systemu Autodesk Inventor, którzy znają już zasady pracy w tym oprogramowaniu i teraz chcą intensywnie wykorzystywać zaawansowane możliwości Inventora oraz jak najlepiej osadzić to narzędzie projektowania na swoim stanowisku pracy. W tym podręczniku zgromadzono materiał przybliżający zaawansowane funkcje, narzędzia i techniki pracy programu Autodesk Inventor 2017 wspomagające projektowanie i zarządzanie dokumentacją projektu.

W książce zamieszczono ponad 130 dokładnie opracowanych ćwiczeń, które można wykonać całkowicie samodzielnie.
Ten podręcznik będzie doskonałym przewodnikiem po bardziej zaawansowanych funkcjach i narzędziach programu Autodesk® Inventor® 2017. Studiując ten podręcznik zdobędziesz wiedzę pozwalającą na pracę z projektami o dowolnym stopniu skomplikowania i wielkości oraz nauczysz się wykorzystywać narzędzia programu Inventor do zautomatyzowania swojego procesu projektowania.

Dodatkowo, rozdział poświęcony pracy z programem Autodesk Vault Basic 2017 pomoże w samodzielnym skonfigurowaniu i wdrożeniu systemu do podstawowego zarządzania dokumentacją projektu.

Główne tematy:
Zaawansowane modelowanie części, swobodne modelowanie kształtów, praca z częściami wielobryłowymi, naprawa uszkodzonej geometrii zaimportowanej z innego systemu CAD, projektowanie części z blachy, modelowanie konstrukcji spawanych, budowanie konstrukcji z kształtowników, kratory kompnentów maszynowych Design Accelerator, rozbudowa bibliotek Content Center, wizualizacja w module Studio, parametryzacja, adaptacyjność, zastosowanie komponentów pochodnych, reprezentacje pozycyjne zespołów, reprezentacje poziomu szczegółowości zespołów, elementy iFeature, części iPart, zespoły iAssemblies, zespoły iCopy, programowanie reguł z użyciem iLogic, granice automatyczne, analiza powierzchni i inne.

Poniżej przedstawione są wybrane ilustracje z przykładów wykorzystanych w ćwiczeniach.

Krótki przewodnik po książce "Zbiór ćwiczeń. Autodesk Inventor 2017. Kurs zaawansowany"
Chcesz poznać zaawansowane techniki w modelowaniu części…
Rozdział 1 zawiera zestaw tematów, w których przedstawiono przykłady zaawansowanych technik wykorzystywanych w projektowaniu części bryłowych. Rozdział ten przybliży: szkicowanie 3D, adaptacyjność, części wielobryłowe, analizę powierzchni, elementy kształtujące iFeature, komponenty pochodne, granice automatyczne oraz techniki naprawy danych importowanych z innych systemów CAD. Rozdział 5 wprowadzi w technikę projektowania części z blachy, a w rozdziale 8 wyjaśniono zagadnienia związane z parametryzacją części.

Chcesz poznać zaawansowane techniki pracy z zespołami…
Rozdział 2 prezentuje narzędzia do pracy z bardzo dużymi złożeniami oraz wyjaśnia zastosowanie reprezentacji pozycyjnych. W rozdziale 4 przedstawiono kreatory komponentów maszynowych, które ułatwiają projektowanie typowych części maszyn w środowisku zespołu.
Rozdziały: 6 i 7 wyjaśnią zasady budowania w programie Inventor konstrukcji spawanych oraz konstrukcji z kształtowników, a rozdział 8 zaprezentuje możliwości zastosowania parametryzacji w zespołach.

Chcesz profesjonalnie zaprezentować swój projekt…
Rozdział 3 prezentuje zaawansowany moduł Studio, którego zadaniem jest stworzenie wysokiej jakości ilustracji wyrobu oraz prezentacji wideo z uwzględnieniem faktur materiałowych światła i cienia.
Chcesz zautomatyzować projektowanie...
Rozdział 9 wprowadza w zagadnienia tworzenia parametrycznych bibliotek części iPart oraz zespołów iAssembly, które warto zastosować do stworzenia własnych typoszeregów często wykorzystywanych komponentów. W rozdziale 10 przedstawiono moduł iLogic, który pozwala na zautomatyzowanie tworzenia wykonań całych wyrobów wraz z kompletną dokumentacją rysunkową.
Rozdział 11 prezentuje technikę iCopy, która automatyzuje tworzenie komponentów konstrukcyjnie jednorodnych, różniących się wymiarami, razem z towarzyszącą im dokumentacją rysunkową.

Chcesz dopasować bibliotekę Content Center do potrzeb swojej firmy…
Rozdział 12 prezentuje zasady edycji oraz dodawania zawartości do biblioteki Content Center, co pozwala na dopasowanie zaso-bów bibliotek i sposobu oznaczenia części znormalizowanych do własnych potrzeb.

Chcesz administrować danymi projektowymi z użyciem Vault Basic…
W rozdziale 13 znajduje się zestaw informacji i ćwiczeń przy-bliżających proces zarządzania dokumentacją projektów w oprogramowania Autodesk Vault Basic 2017. W tym rozdziale omówiono prawidłową konfigurację programu i pokazano zasady pracy w środowisku programu Autodesk Inventor, pod nadzorem programu Vault Basic.
Opinie czytelników o książce "Zbiór ćwiczeń. Autodesk Inventor 2017. Kurs zaawansowany"

Szanowny Czytelniku!
Zależy nam na ulepszaniu naszych publikacji. Jeżeli zapoznałeś się już z książką Zbiór ćwiczeń. Autodesk Inventor 2017. Kurs zaawansowany i masz swoje uwagi oraz spostrzeżenia, którymi chciałbyś się podzielić z innymi, to przeslij je na adres email:
Jeżeli wyrazisz zgodę na opublikowanie swojej opinii to zostanie ona umieszczona na tej stronie.

Opinie przesłane przez czytelników:
Na razie brak opinii...
Zobacz także opinie o wcześniekszych wydaniach tego tytułu:

Zbiór ćwiczeń. Autodesk Inventor 2016.  Kurs zaawansowany. Opinie...
Zbiór ćwiczeń. Autodesk Inventor 2014. Tom II. Kurs zaawansowany. Opinie...
Zobacz wątek na forum CAD.PL:

oraz
Wróć do spisu treści