Projektujemy w AutoCAD Mechanical 2014. Informacje o książce - Wydawnictwo ExpertBooks

Przejdź do treści

Projektujemy w AutoCAD Mechanical 2014. Informacje o książce

Książki papierowe > AutoCAD Mechanical
książka do nauki AutoCAD Mechanical, książka AutoCAD Mechanical, fabian stasiak


Tytuł: Projektujemy w AutoCAD Mechanical 2014

Autor: Fabian Stasiak
Data publikacji: 31.10.2013
ISBN:
978-83-939196-2-8
Format: 19,5 x 27 cm
Liczba stron:
484
Miękka oprawa. Druk czarno-biały

Podręcznik jest przeznaczony do samodzielnej pracy z programem. Funkcje i techniki pracy w programie AutoCAD Mechanical 2014 są zaprezentowane w postaci ponad 65 ćwiczeń przygotowanych do samodzielnego wykonania, z dokładnym opisem kroków.

Ten podręcznik powstał na bazie wersji AutoCAD Mechanical 2014, co oznacza, że zawartość okien dialogowych, wyświetlane komunikaty i sposób działania programu przedstawiony w podręczniku odnosi się do wersji 2014 programu AutoCAD Mechanical, jaka była dostępna w chwili zamknięcia podręcznika i skierowania do druku. Jednakże użytkownicy starszych wersji programu AutoCAD Mechanical mogą także skorzystać z niniejszego podręcznika ponieważ większość funkcji i technik pracy, przedstawionych w podręczniku można zastosować w ten sam lub w zbliżony sposób w wersjach poprzednich programu. Wyjątkiem będzie ta funkcjonalność programu, która nie została zaimplementowana w wersjach wcześniejszych lub jest istotnie różna od funkcjonalności zawartej w wersji 2014 i uniemożliwia zastosowanie rozwiązania opisanego w podręczniku. Warto prześledzić różnice pomiędzy swoją wersją i wersją 2014, aby lepiej zrozumieć materiał zawarty w podręczniku i umiejętnie zastosować go do własnych potrzeb.
Poniżej prezentowane są przykładowe ilustracje z podręcznika:
Użytkownikom oprogramowania AutoCAD i AutoCAD LT program AutoCAD Mechanical oferuje bardzo duże wsparcie procesu projektowania mechaniki i tworzenia dokumentacji rysunkowej. Tylko dokładne poznanie tego narzędzia pozwala na najlepsze wykorzystanie jego możliwości w codziennej pracy.

Zawarte w podręczniku przykłady prezentują funkcjonalność programu AutoCAD Mechanical 2014, od podstawowych narzędzi usprawniających techniki rysowania, poprzez bardziej złożoną funkcjonalność przeznaczoną do projektowania typowych części i zespołów maszynowych wspartą obliczeniami, aż po wyjaśnienie bardziej zaawansowanych technik projektowania i administrowania danymi 2D oraz tworzenia dokumentacji z modeli 3D.

Tematy główne:
  • Konfiguracja programu i dopasowanie do własnych potrzeb
  • Narzędzia wspomagania rysowania i wymiarowania
  • Ukrywanie zespolone
  • Praca z obszarami skalowania
  • Generatory elementów maszynowych
  • Obliczenia z zastosowaniem MES 2D
  • Zestawienie komponentów i lista części
  • Biblioteka elementów znormalizowanych
  • Struktura mechanicza
  • Współpraca z programem Inventor i modelami 3D
Opinie czytelników o książce "Projektujemy w AutoCAD Mechanical 2014"

Szanowny Czytelniku!

Zależy nam na ulepszaniu naszych publikacji. Jeżeli zapoznałeś się już z książką Projektujemy w AutoCAD Mechanical 2014
i masz swoje uwagi oraz spostrzeżenia, którymi chciałbyś się podzielić z innymi, to przeslij je na adres email:

Jeżeli wyrazisz zgodę na opublikowanie swojej opinii to zostanie ona umieszczona na tej stronie.

Opinie przesłane przez czytelników:
 
Książkę uważam za pożyteczną, gdyż przedstawia ona aktualne podejście do projektowania w 2D , gdzie wykorzystuje się środowisko struktury mechanicznej a podstawowym rysunkiem jest rysunek w przestrzeni papieru na którym wykonuje się wymiarowanie, opisy, pozycjonowanie itp. Jako konstruktor wiele lat pracujący na nakladce systemowej Genius 14, preferuję raczej tradycyjną metodę rysowania w przestrzeni modelu niż w papierze (wiele skal, duże rysunki). Zarówno w książce jak i w programie szukałem informacji, które pozwoliłyby mi się zbliżyć do reguł obowiązujących w tamtym programie.
 
Najwięcej informacji mnie interesujących otrzymałem w rozdziale 1 – konfiguracja, natomiast opuściłem rozdziały dotyczące ukrywania linii oraz rozdział 5 dotyczący struktur mechanicznych.

W książce bardzo mało uwagi poświecono blokom, które stanowią podstawę mojego sposobu rysowania . Na szczęście program posiada narzędzia, aby takie problemy jak sposoby edycji bloku na rysunku czy też ukrywanie linii w blokach rozwiązać.
 
(...).

 
Pozdrawiam
 
E. Kmiecik
Wróć do spisu treści