Zbiór ćwiczeń Autodesk Inventor 2012. Informacje o książce - Wydawnictwo ExpertBooks

Przejdź do treści

Zbiór ćwiczeń Autodesk Inventor 2012. Informacje o książce

Książki papierowe > Autodesk Inventor Professional


Tytuł: Zbiór ćwiczeń. Autodesk Inventor 2012

Autor: Fabian Stasiak
Data publikacji: 20.12.2011
ISBN: 978-83-9
39196-3-5
Format: 19,5 x 27 cm
Liczba stron: 1056
Miękka oprawa.
Druk czarno-biały (rozdział 14 w kolorze)
Zawiera płytę DVD z plikami do ćwiczeń.

Druk tylko na żądanie. Skontaktuj się z nami...
Podręcznik Zbiór ćwiczeń. Autodesk Inventor 2012 jest przeznaczony dla szerokiego grona użytkowników o różnym stopniu znajomości programu Autodesk Inventor, od użytkowników zaczynających pracę z tym narzędziem, aż po doświadczonych użytkowników, którzy chcą jeszcze lepiej wykorzystywać program w swojej codziennej pracy.

Jeżeli:
- właśnie zainstalowałeś program Inventor i nie wiesz jak ruszyć,
- znasz podstawy i chcesz biegle projektować w Inventorze,
- sprawnie modelujesz, chcesz poznać więcej możliwości,
- chcesz jak najlepiej osadzić program
- znasz podstawy i chcesz biegle projektować w Inventorze,
- sprawnie modelujesz, chcesz poznać więcej możliwości,
- chcesz jak najlepiej osadzić program w swojej pracy
znalazłeś właściwą książkę!
Ten podręcznik będzie przewodnikiem po oprogramowaniu Autodesk Inventor 2012, rozwijając Twoje umiejętności zastosowania funkcjonalności systemu w projektowaniu maszyn i urządzeń mechanicznych, sprzętu powszechnego użytku oraz oprzyrządowania.

Podręcznik Zbiór ćwiczeń. Autodesk Inventor 2012, to:
- ponad 260 ćwiczeń do samodzielnego wykonania,
- krótkie omówienia tematów poparte ćwiczeniami,
- interesujące przykłady praktyczne,
- sztuczki i chwyty, przydatne w codziennej pracy
Książka Zbiór ćwiczeń.Autodesk Inventor 2012, uczy programu Autodesk Inventor 2012, prezentując w formie ćwiczeń do samodzielnego wykonania wszystkie główne funkcje i narzędzia programu oraz pokazuje prawidłowe techniki pracy w tym programie.

Każdy temat zawiera krótkie wprowadzenie opisujące kluczowe elementy. Bardziej dokładnie dane zagadnienie przedstawione jest w ćwiczeniach, które następują po wprowadzeniu do tematu. Zawarte w podręczniku przykłady są opracowane na podstawie rzeczywistych obiektów mechanicznych lecz do celów tej publikacji zostały maksymalnie uproszczone i odpowiednio zmodyfikowane, aby zilustrować konkretne funkcje programu. Po przestudiowaniu tego podręcznika i wykonaniu zawartych w nim ćwiczeń każdy użytkownik programu Autodesk Inventor będzie biegle posługiwał się programem oraz stosował optymalne techniki pracy.


Główne tematy:
Definiowanie projektów, modelowanie bryłowe i powierzchniowe części, projektowanie zespołów, tworzenie rysunków wykonawczych i złożeniowych, projektowanie z blach, konstrukcje spawane, konstrukcje z kształtowników, Design Accelerator, Content Center, prezentacje montażowe, wizualizacja, parametryzacja, adaptacyjność, komponenty pochodne, reprezentacje pozycyjne, reprezentacje poziomu szczegółowości, iFeature, iPart, iAssemblies, iCopy, iLogic, granice automatyczne, analiza powierzchni, administracja danymi projektowymi, obliczenia wytrzymałościowe z użyciem MES (druk kolorowy), konfiguracja programu i inne.
Podręcznik powstał na bazie polskiej wersji językowej programu Autodesk Inventor 2012. Niniejsza książka na pewno będzie dobrym przewodnikiem w optymalnym wdrożeniu do pracy projektowej oprogramowania Autodesk Inventor w każdym biurze konstrukcyjnym, w którym projektowane są urządzenia mechaniczne, wyroby powszechnego użytku i oprzyrządowanie.


Opinie czytelników o książce "Zbiór ćwiczeń. Autodesk Inventor 2012"


Szanowny Czytelniku!
Zależy nam bardzo na ulepszaniu naszych publikacji. Jeżeli zapoznałeś się już z książką Zbiór ćwiczeń. Autodesk Inventor 2012
i masz swoje uwagi oraz spostrzeżenia, którymi chciałbyś się podzielić z innymi, to przyśli swoją opinię o tej książce na adres:Twoja rzeczowa, podpisana opinia o książce zostanie zamieszczona na tej stronie.

Opinie nadesłane przez czytelników:
Książka powinna stać się obowiązkową lekturą przy nauce programu. Zawarta w niej treść jak i materiały na płycie DVD razem stanowią doskonałe połączenie pozwalające na natychmiastowe użycie danej funkcji programu. Każde ćwiczenie zostało napisane w taki sposób, że nie jest konieczna znajomość pozostałych. Bardzo pomocne są rysunki ikon na lewym marginesie, które należy kliknąć w programie żeby wykonać całe ćwiczenie. Idealna książka dla samouków. Naprawdę polecam !!

mgr inż. Mariusz Tulej
Politechnika Wrocławska
W mojej opinii książka jest napisana fachowo i profesjonalnie. Wszystkie zadania  są napisane przyjaznym językiem oraz opisane tak, że z wykonywaniem poleceń nie  ma najmniejszego problemu. Każde ćwiczenie oparte jest na praktycznych  przykładach z wykorzystaniem zróżnicowanych technologii wytwarzania przyszłego  elementu. Do tego zadania są naprawdę ciekawe. Idealna dla samouków i jest w  stanie zastąpić profesjonalne szkolenie. Dzięki niej opanowałem modelowanie w  Autodesk Inventor i zdobyłem pracę jako konstruktor mechanik. Gorąco  polecam!

Życzę dalszych  sukcesów w tworzeniu kolejnych pozycji do Autodesk Inventor i dziękuję za  możliwość rozwoju z Państwa książką.

​Pozdrawiam
​mgr inż. ​Daniel  Kusz
Zobacz wątek na CAD.pl. Kliknij tutaj...
Wróć do spisu treści