Zbiór ćwiczeń. Autodesk Inventor 2018. Kurs zaawansowany. Informacje o książce - Wydawnictwo ExpertBooks

Przejdź do treści

Zbiór ćwiczeń. Autodesk Inventor 2018. Kurs zaawansowany. Informacje o książce

Książki papierowe > Autodesk Inventor Professional > Zbiór ćwiczeń Autodesk Inventor 2018
Książki do nauki Inventora 2018, książka Inventor 2018, fabian stasiak

Tytuł: Zbiór ćwiczeń. Autodesk Inventor 2018. Kurs zaawansowany

Autor: Fabian Stasiak
Data publikacji: 2018-04-09
ISBN:
978-83-947914-3-8
Format: 19,5 x 27 cm
Liczba stron: 634

Miękka oprawa.
Druk czarno-biały

Druk tylko na żądanie. Skontaktuj się z nami...
Wskazówka:
Ten podręcznik może być także z powodzeniem wykorzystany w pracy z Autodesk Inventor 2019. Nowości wersji 2019 opisano w pomocy programu.
Jeżeli chciałbyś:

 • nauczyć się zaawansowanych technik modelowania części,
 • poznać metody naprawy uszkodzonej geometrii, importowanej z innych systemów CAD,
 • opanować techniki pracy z dużymi zespołami,
 • wykorzystywać kreatory komponentów maszynowych,
 • profesjonalnie prezentować swoje projekty,
 • projektować części z blachy i konstrukcje spawane,
 • budować złożone konstrukcje z kształtowników,
 • zautomatyzować projektowanie swoich wyrobów,
 • wykorzystywać reguły iLogic w swoich projektach,
 • rozszerzać zawartość biblioteki Content Center,
 • wdrożyć zarządzanie dokumentacją z użyciem programu Autodesk Vault Basic

to znalazłeś właściwą książkę!

Podręcznik Zbiór ćwiczeń. Autodesk® Inventor® 2018. Kurs zaawansowany jest przeznaczony dla tych użytkowników systemu Autodesk Inventor, którzy znają już zasady pracy w tym oprogramowaniu i teraz chcą intensywnie wykorzystywać zaawansowane możliwości Inventora oraz jak najlepiej osadzić to narzędzie projektowania na swoim stanowisku pracy. W tym podręczniku zgromadzono materiał przybliżający zaawansowane funkcje, narzędzia i techniki pracy programu Autodesk Inventor 2018 wspomagające projektowanie i zarządzanie dokumentacją projektu.

W książce zamieszczono 135 dokładnie opracowanych ćwiczeń, które można wykonać całkowicie samodzielnie.

Ten podręcznik będzie doskonałym przewodnikiem po bardziej zaawansowanych funkcjach i narzędziach programu Autodesk® Inventor® 2018. Studiując ten podręcznik zdobędziesz wiedzę pozwalającą na pracę z projektami o dowolnym stopniu skomplikowania i wielkości oraz nauczysz się wykorzystywać narzędzia programu Inventor do zautomatyzowania swojego procesu projektowania.

Dodatkowo, rozdział poświęcony pracy z programem Autodesk Vault Basic 2018 pomoże w samodzielnym skonfigurowaniu i wdrożeniu systemu do podstawowego zarządzania dokumentacją projektu.

Główne tematy:
Zaawansowane modelowanie części, swobodne modelowanie kształtów, praca z częściami wielobryłowymi, naprawa uszkodzonej geometrii zaimportowanej z innego systemu CAD, projektowanie części z blachy, modelowanie konstrukcji spawanych, budowanie konstrukcji z kształtowników, kratory kompnentów maszynowych Design Accelerator, rozbudowa bibliotek Content Center, wizualizacja w module Studio, parametryzacja, adaptacyjność, zastosowanie komponentów pochodnych, reprezentacje pozycyjne zespołów, reprezentacje poziomu szczegółowości zespołów, elementy iFeature, części iPart, zespoły iAssemblies, zespoły iCopy, programowanie reguł z użyciem iLogic, granice automatyczne, analiza powierzchni i inne.

Poniżej przedstawione są wybrane ilustracje z przykładów wykorzystanych w ćwiczeniach.

Kliknij ikonę na pasku nawigacji, aby powiększyć pokaz slajdów.
Krótki przewodnik po książce "Zbiór ćwiczeń. Autodesk Inventor 2018. Kurs zaawansowany"
Chcesz poznać zaawansowane techniki w modelowaniu części…
Rozdział 1 zawiera zestaw tematów, w których przedstawiono przykłady zaawansowanych technik wykorzystywanych w proje-ktowaniu części bryłowych. Rozdział ten przybliży: szkicowanie 3D, adaptacyjność, części wielobryłowe, analizę powierzchni, elementy kształtujące iFeature, komponenty pochodne, granice automatyczne oraz techniki naprawy danych importowanych z innych systemów CAD. Rozdział 5 wprowadzi w technikę projektowania części z blachy, a w rozdziale 8 wyjaśniono zagadnienia związane z parametryzacją części.

Chcesz poznać zaawansowane techniki pracy z zespołami…
Rozdział 2 prezentuje narzędzia do pracy z bardzo dużymi złożeniami oraz wyjaśnia zastosowanie reprezentacji pozycyjnych. W rozdziale 4 przedstawiono kreatory komponentów maszynowych, które ułatwiają projektowanie typowych części maszyn w środowisku zespołu.
Rozdziały: 6 i 7 wyjaśnią zasady budowania w programie Inventor konstrukcji spawanych oraz konstrukcji z kształtowników, a rozdział 8 zaprezentuje możliwości zastosowania parametryzacji w zespołach.

Chcesz profesjonalnie zaprezentować swój projekt…
Rozdział 3 prezentuje zaawansowany moduł Studio, którego zadaniem jest stworzenie wysokiej jakości ilustracji wyrobu oraz prezentacji wideo z uwzględnieniem faktur materiałowych światła i cienia.
Chcesz zautomatyzować projektowanie...
Rozdział 9 wprowadza w zagadnienia tworzenia parametrycznych bibliotek części iPart oraz zespołów iAssembly, które warto zastosować do stworzenia własnych typoszeregów często wykorzystywanych komponentów. W rozdziale 10 przedstawiono moduł iLogic, który pozwala na zautomatyzowanie tworzenia wykonań całych wyrobów wraz z kompletną dokumentacją rysunkową.
Rozdział 11 prezentuje technikę iCopy, która automatyzuje tworzenie komponentów konstrukcyjnie jednorodnych, różniących się wymiarami, razem z towarzyszącą im dokumentacją rysunkową.

Chcesz dopasować bibliotekę Content Center do potrzeb swojej firmy…
Rozdział 12 prezentuje zasady edycji oraz dodawania zawartości do biblioteki Content Center, co pozwala na dopasowanie zasobów bibliotek i sposobu oznaczenia części znormalizowanych do własnych potrzeb.

Chcesz administrować danymi projektowymi z użyciem Vault Basic…
W rozdziale 13 znajduje się zestaw informacji i ćwiczeń przy-bliżających proces zarządzania dokumentacją projektów w oprogramowania Autodesk Vault Basic 2017. W tym rozdziale omówiono prawidłową konfigurację programu i pokazano zasady pracy w środowisku programu Autodesk Inventor, pod nadzorem programu Vault Basic.
Opinie czytelników o książce "Zbiór ćwiczeń. Autodesk Inventor 2018. Kurs zaawansowany"
Szanowny Czytelniku!
Zależy nam na ulepszaniu naszych publikacji. Jeżeli zapoznałeś się już z książką Zbiór ćwiczeń. Autodesk Inventor 2018. Kurs zaawansowany i chciałbyś przekazać autorowi oraz innym czytelnikom swoje uwagi i spostrzeżenia na temat tej pozycji to prześlij list email na adres: . Jeżeli wyrazisz zgodę, to Twój list email lub jego fragment zostanie opublikowany na tej stronie.
Opinie przesłane przez czytelników:
Na razie brak opinii...
Zobacz także opinie o wcześniejszych wydaniach tego tytułu:

Zbiór ćwiczeń. Autodesk Inventor 2017. Kurs zaawansowany. Opinie...

Zobacz wątek na forum CAD.PL:

oraz
Wróć do spisu treści