Zbiór ćwiczeń. Autodesk Inventor 2017. Kurs podstawowy. Informacje o książce - Wydawnictwo ExpertBooks

Przejdź do treści

Zbiór ćwiczeń. Autodesk Inventor 2017. Kurs podstawowy. Informacje o książce

Książki papierowe > Autodesk Inventor Professional > Zbiór ćwiczeń Autodesk Inventor 2017
Książki do nauki Inventora 2017, książka Inventor 2017, fabian stasiak

Tytuł: Zbiór ćwiczeń. Autodesk Inventor 2017. Kurs podstawowy

Autor: Fabian Stasiak
Data publikacji: 05.10.2016
ISBN:
978-83-939196-8-0
Format: 19,5 x 27 cm
Liczba stron: 729

Miękka oprawa.
Druk czarno-biały

Druk tylko na żądanie. Skontaktuj się z nami...
Podręcznik Zbiór ćwiczeń. Autodesk Inventor 2017. Kurs podstawowy przenaczony jest dla osób zaczynających swoją przygodę z systemem Autodesk Inventor 2017. Materiał zebrany w tym podręczniku został tak przygotowany, aby początkujący użytkownik mógł samodzielnie, we własnym tempie i bez pomocy doświadocznych użytkowników, nauczyć się pracy z programem Autodesk Inventor 2017 i osiągnąć biegłość w projektowaniu części, budowaniu zespołów, tworzeniu dokumentacji rysunkowej projektu, administrowaniu plikami modeli 3D i rysunków.


Dla nowych użytkowników ten podręcznik będzie doskonałym przewodnikiem po programie Autodesk® Inventor® 2017. Po przestudiowaniu książk, początkujący użytkownik będzie rozumiał sposób pracy i klimat programu. Użytkownik, który już pracuje w programie Inventor może także znaleźć w książce wiele ciekawych informacji.
Aktywne realizowanie ćwiczeń zaproponowanych w podręczniku ułatwi osiągnięcie biegłości w posługiwania się programem Inventor 2017, co pozowli śmiało podejmować coraz trudniejsze zadania projektowe w codziennej pracy.


Podręcznik Zbiór ćwiczeń. Autodesk Inventor 2017. Kurs podstawowy, zawiera:


  • ponad 180 dokładnie opracowanych ćwiczeń
  • krótkie omówienia tematów poparte ćwiczeniami
  • interesujące przykłady praktyczne
  • sztuczki i chwyty, przydatne w codziennej pracy
  • warsztat samodzielnego szkicowania, modelowania części i montażu zespołów
  • dokładne omówienie obszarów konfiguracji programu

Poniżej przedstawione są ilustracje z wybranych przykładów wykorzystanych w ćwiczeniach.
Książka Zbiór ćwiczeń. Autodesk Inventor 2017. Kurs podstawowy uczy prawidłowej pracy z programem Autodesk Inventor 2017, prezentując w formie ćwiczeń do samodzielnego wykonania, funkcje i narzędzia programu z zakresu modelowania części, montażu zespołów, tworzenia dokumentacji rysunkowej, tworzenia prezentacji, administrowania plikami CAD i konfiguracji programu.


Każdy temat ropozczyna sie od krótkiego wprowadzenia opisowego, w którym przedstawione są kluczowe elementy opisywanego narzędzia czy sposobu podejścia do problemu. Dokładniej dane zagadnienie przedstawione jest w ćwiczeniach, które następują po wprowadzeniu do tematu. Przykłady, które zostały zawarte w podręczniku są opracowane na podstawie rzeczywistych obiektów z obszaru mechaniki maszyn, oprzyrządowania technologicznego i wyrobów powszechnego użytku lecz do celów tej publikacji zostały znacząco uproszczone.

Główne tematy:

Definiowanie i organizacja projektów, modelowanie bryłowe i powierzchniowe części, projektowanie zespołów, przygotowanie prezentacji i widoków eksplodujących, zarzązanie danymi projektowymi, tworzenie rysunków wykonawczych i złożeniowych, administracja plikami, konfiguracja programu i inne.

Podręcznik został przygotowany do pracy z polską wersją językową programu Autodesk Inventor 2017. Niniejsza książka jest szczególnie polecana w początkowym okresie pracy z programem i ułatwi prawidłowe osadzenie programu Inventor 2017 w realiach konkretnego biura konstrukcyjnego.
Krótki przewodnik po książce "Zbiór ćwiczeń. Autodesk Inventor 2017. Kurs podstawowy"
Właśnie zainstalowałeś program i nie wiesz jak ruszyć…
Rozdział 1 zawiera przykładowy pierwszy projekt, który pozwala na zapoznanie się z podstawami projektowania w programie zaraz po jego zainstalowaniu, bez konieczności wykonywania operacji konfiguracyjnych. Rozdział 2 zawiera dokładny opis działania programu Autodesk Inventor, który uporządkuje posiadaną wiedzę na temat tego programu. Rozdział 3 zaprezentuje interfejs obsługi programu Autodesk Inventor 2017 i sposób manewrowania trójwymiarowym modelem. W rozdziale 4 znajdują się informacje o konfiguracji plików projektów, które porządkują położenie dokumentów i zasobów programu Inventor.

Chcesz biegle modelować części w Inventorze…
Rozdział 5 poświęcony jest zagadnieniom tworzenia szkiców i modelowania pojedynczych części bryłowych. W tym rozdziale przedstawiono narzędzia modelowania bryłowego i powierzchniowego części oraz poprawne techniki pracy z tego zakresu. Zawarty w rozdziale 5 warsztat szkicowania oraz modelowania części pozwala na samodzielne sprawdzenie nabytych umiejętności przez wykonanie kilku zadań i porównanie wyniku z gotowym modelem.

Chcesz prawidłowo i sprawnie budować zespoły w Inventorze…
Rozdział 6 prezentuje sposób montowania zespołów, tworzenia części w kontekście zespołu, wprowadza w podstawy pracy z bibliotekami normaliów oraz uczy prawidłowego oznaczania i opisywania komponentów projektu. Warsztat montażu zespołów, znajdujący się na końcu rozdziału pozwala na samodzielne sprawdzenie umiejętności budowania zespołów i projektowania części w kontekście złożenia przez wykonanie kilku zadań i porównanie wyniku z gotowymi modelami.
Chcesz umiejętnie pokazać projekt i sprawnie stworzyć pełną dokumentację rysunkową…
 
Rozdział 7 poświęcony jest tworzeniu prezentacji montażowych zespołów, które można zastosować do pokazania intencji projektu lub do stworzenia instrukcji montażu zespołu. Rozdział 8 prezentuje sposób przygotowania dokumentacji rysunkowej 2D, która jest niezbędnym elementem każdego projektu. W tym rozdziale omówiono praktycznie wszystkie aspekty tworzenia dokumentacji rysunkowej z części, zespołów i plików prezentacji programu Inventor, łącznie z tworzeniem numeracji i listy części.

Chcesz wiedzieć jak zapanować nad plikami tworzonymi w programie…
Rozdział 9 zawiera informacje i przykłady dotyczące administrowania plikami tworzonymi w programie Inventor. Przedstawiono tutaj prawidłowe techniki zmiany nazw plików powiązanych, tworzenia nowych zespołów na bazie zespołów istniejących łącznie z powiązaną dokumentacją rysunkową oraz przenoszenie projektów na inny komputer.

Chcesz wiedzieć jak dopasować program do własnych potrzeb…
Po zapoznaniu się z programem przychodzi czas na dopasowanie go do warunków pracy swojego biura konstrukcyjnego. W rozdziale 10 zgrupowane są informacje dotyczące konfiguracji różnych elementów programu, które należy wykonać, aby projekty realizowane w Inventorze były zgodne ze standardami i kulturą organizacyjną firmy.
Opinie czytelników o książce "Zbiór ćwiczeń. Autodesk Inventor 2017. Kurs podstawowy"

Szanowny Czytelniku!
Zależy nam na ulepszaniu naszych publikacji. Jeżeli zapoznałeś się już z książką Zbiór ćwiczeń. Autodesk Inventor 2017. Kurs podstawowy i masz swoje uwagi oraz spostrzeżenia, którymi chciałbyś się podzielić z innymi, to przeslij je na adres email:
Jeżeli wyrazisz zgodę na opublikowanie swojej opinii to zostanie ona umieszczona na tej stronie.

Opinie przesłane przez czytelników:
2020-10-30

Zakupiłem trzy książki Pana autorstwa dotyczące programu Inventor (Kus podstawowy, zaawansowany i porofessional).
Przejrzałem wszystkie obecnie zabieram się za studiowanie kursu podstawowego. Chciałem się podzielić sowimi spostrzeżeniami:
  • sposób prezentacji wiedzy świadczy o dużym doświadczeniu dydaktycznym i inżynierskim (np. wiązania szkicu płaskiego przedstawione w tabeli i pokazujące stany przed i po zastosowaniu wiązania)
  • zagadnienia są przedstawione w sposób logiczny i przejrzysty (nie ma przeskoków myślowych, które u początkującego użytkownika powodują trudności w przyswajaniu wiedzy)
  • zwraca Pan uwagę na wiele aspektów łącznie ze numerowaniem rysunków co jest dla mnie bardzo ważne
  • duży format książki dodaje jej przejrzystości
  • za rozsądną cenę w książkach zawarta jest duża ilość solidnie przygotowanej wiedzy
  • ze strony wydawnictwa można pobrać przykłady opracowane w książkach
  • kurs podstawy jest opracowany dogłębnie i kompleksowo. Wiele informacji w nim zawartych może być nieznane dla konstruktorów posługujących się tym oprogramowaniem.
  • w przypadku wątpliwości Autor odpowiada mailowo na moje pytania   
 
Oglądając inne książki do nauki Invetora zanim dokonałem zakupu w sekcji złożenia inni autorzy podają, że modele poszczególnych części wykonuje się oddzielnie a później składa się złożenie. Nie potrafiłem tego zrozumieć jak mając dużo poszczególnych części konstruktor modeluje je oddzielnie a później w złożeniu to pasuje.
Dopiero w Pana książce znalazłem informację, że w codziennej pracy konstruktora stosuje się technikę projektowania w złożeniu. To przekonało mnie do zakupu książek.

Z poważaniem
Jan Sołtysik

2017-02-28

Dzień dobry,
książka własnie do mnie dotarła. Przeglądając ją jestem bardzo Panu wdzięczna za tak proste opisanie i zobrazowanie wielu zagadnień tego programu. Myślę, że jako osoba, która nigdy nie miała z tym styczności, a ma chęci nauki tego programu, dzięki tej książce zreazlizuje postawiony sobie cel, który będzie profitował na przyszłość.
Dziękuję ! ;)

Joanna Zabawińska
Zobacz wątek na forum CAD.PL:

oraz
Zobacz także opinie o wcześniejszych wydaniach tego tytułu:

Zbiór ćwiczeń. Autodesk Inventor 2014. Tom I. Kurs podstawowy. Opinie...
©Copyright ExpertBooks 2020
Wszelkie prawa zastrzeżone
Bookmark and Share
Wróć do spisu treści